Słowo i Życie nr 3/2006


Marek Sobotka
Dobro czynić

Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie,
a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, coż to pomoże?
Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.
                                                                                                                             (Jk 2:15-17)

Święta Bożego Narodzenia to okres obdarowywania siebie nawzajem prezentami i powszechnego w tym czasie odruchu dobroci.

Misja Charytatywna „Dobro Czynić” chce przez cały rok obdarowywać ludzi w potrzebie. Będzie to możliwe, jeśli będziecie o nas pamiętać przy składaniu rocznego zeznania podatkowego. Jesteśmy bowiem organizacją pożytku publicznego, widniejącą w ogólnopolskiej bazie danych pod numerem 112521. Oznacza to, że każdy składający roczne rozliczenie podatkowe, może przekazać nam 1% swojego podatku.

Co udało się nam zrobić w roku 2006? Zasponsorowaliśmy pobyt 5 dzieci z Ciechanowa i 7 nastolatków z Warszawy na letnich obozach. Uczestniczyliśmy w remoncie starego mieszkania wielodzietnej rodziny z Tomaszowa Mazowieckiego (kupiliśmy im okna). Samotna matka wychowująca trzy nastolatki otrzymała od nas 3-poziomowe łóżko, które mieści się w ich małym mieszkaniu. Pomogliśmy w wyposażeniu świetlicy we Wrocławiu dla dzieci z rodzin ubogich. Tyle dobra udało nam się uczynić od czerwca do października. Pozostało nam trochę środków na kolejne zgłoszone projekty i na akcję promocyjną Misji.

Dziękuję tym, którzy w mijającym roku wykazali się determinacją, czekając do ostatniej chwili na rejestrację Misji. Macie swój udział w opisanych wyżej projektach i - mam nadzieję - również odrobinę satysfakcji.

Potrzebujemy wciąż Waszej pomocy. Nie tylko w pozyskiwaniu funduszy. Chodzi również o dostrzeganie wokół siebie ludzi w potrzebie, którym pomóc można już na etapie załatwienia niezbędnych formalności. Oczekujemy na dobre pomysły czynienia dobra tam, gdzie mieszkacie.

Wykorzystajmy możliwości, jakie daje nam działalność pożytku publicznego, na którą każdy podatnik – zwłaszcza każdy wierny czy sympatyk Wspólnoty Kościołów Chrystusowych – może przekazać 1% swojego podatku.


Misja Charytatywna „Dobro Czynić”
Agenda Wspólnoty Kościołów Chrystusowych w RP
ul. Puławska 114/4 02-620 Warszawa
nr konta: PKO SA 43 1240 1112 1111 0010 0977 0400
kontakt: tel. 0-606 148 863 e-mail: sobotka@schpolnoc.pl


Copyright © Słowo i Życie 2006
Słowo i Życie - strona główna