Słowo i Życie nr 3/2006


SCH TOMY W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM


Społeczność Chrześcijańska TOMY w Tomaszowie Mazowieckim to pierwszy w naszej wspólnocie kościelnej i chyba w kraju lokalny zbór, który powstał w wyniku działań organizacji parakościelnej. Ale po kolei...

W październiku 2000 roku Fundacja PROeM (wtedy jeszcze pod nazwą „Słowo Życia”) zakupiła w Zakościelu ośrodek, z przeznaczeniem na Centrum Chrześcijańskie. Ośrodek wymagał kapitalnego remontu, ale już latem 2001 odbyły się tam pierwsze obozy dla dzieci i młodzieży. Prężnie działający ośrodek rozwijał swą działalność. Jedną z nowych inicjatyw było otwarcie w październiku 2003 roku Centrum Chrześcijańskiego TOMY w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Głowackiego. Jego celem jest tworzenie chrześcijańskiej alternatywy dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez kawiarnię internetową, zajęcia dla dzieci, treningi koszykówki, piłki nożnej i baseballa, szkołę języka angielskiego Speak Up, warsztaty artystyczne, koncerty, wystawy, wieczory poezji, spotkania dla kobiet. Przy współpracy z Bankiem Żywności oraz lokalnymi organizacjami społecznymi TOMY udziela regularnej pomocy żywnościowej.

W marcu 2004 roku odbyło się tam pierwsze nabożeństwo. - Od samego początku marzyliśmy, aby to miejsce w ciągu kilku lat zamieniło się w chrześcijański Kościół. Nie mieliśmy pojęcia, jak przyjmą nas ludzie, władze miasta, okoliczne kościoły. Ale zaryzykowaliśmy, z pokorą, ale jednocześnie z pełną determinacją – wspomina John Crozier, kierownik TOMY. Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00. Uczestniczą w nich również mieszkańcy Tomaszowa. Średnia frekwencja - 40 osób.

1 lutego 2006 roku – na mocy uchwały Rady Krajowej - Społeczność Chrześcijańska TOMY w Tomaszowie Mazowieckim stała się samodzielnym zborem naszego Kościoła. Pełniącym obowiązki pastora przełożonego jest Rafał Piekarski, a Radę Starszych Zboru tworzą: John Crozier, Hubert Sajda i Daniel Wawrzyniak. Planują już podjęcie działań ewangelizacyjnych w pobliskim Opocznie. Zabiegają też o własną siedzibę. Jeśli Bóg pozwoli, będzie nią byłe kino Mazowsze na ul. Jerozolimskiej. Mają wspaniałą wizję zagospodarowania tego obiektu... (NBH)


Społeczność Chrześcijańska TOMY

MOTTO
Zachwyceni Bogiem. Zatroskani o ludzi

WIZJA
Poznawać Chrystusa i czynić Go znanym wśród mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego.

CEL
Budować w Tomaszowie Mazowieckim wspólnotę ludzi zbawionych z Łaski,
żyjących Wiarą, znanych z Miłości, opowiadających o Nadziei, którą jest Chrystus (Ef 2:8; 1 Tes 1:3).

Copyright © Słowo i Życie 2006
Słowo i Życie - strona główna