Słowo i Życie - strona główna  
  wydawca      prenumerata       redakcja        e-mail
                                     

Małgosia  Tarkowska

Sukcesy mojego Zboru

[Słowo i Życie nr 9-10/93]

Kończą się wakacje i niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Jednak ja ciągle będę miała w pamięci ten miniony, gdyż był to mój już ostatni rok szkolny w pełnym wymiarze. Jest to związane z tym, że skończyłam studia. Mam więc za co dziękować Bogu, za te wszystkie lata nauki i za ten rok, który minął.

27 czerwca br. odbyło się w naszym Zborze "Chrześcijańska Społeczność" w Warszawie nabożeństwo dziękczynne za miniony rok szkolny. Oprócz mnie było dużo osób, które chciały podziękować Bogu za opiekę i błogosławieństwo w szkole i poza nią. Najmłodsze dzieci dziękowały za dobre stopnie na świadectwach i zaprezentowały krótkie scenki, które obrazowały to, czego uczyły się na zajęciach Szkółki Niedzielnej. Małym dzieciom pokazywanie wdzięczności przychodzi najłatwiej a wszystkie pantomimy są wzruszające mimo pomyłek. Młodzież, która spotykała się nie na zajęciach Szkoły Niedzielnej lecz na sobotnich spotkaniach młodzieżowych, zaśpiewała radosne refreny Bogu na chwałę. Tak wielkiego chóru, który byłby złożony z własnych członków, nasza kaplica jeszcze nie widziała. Mam nadzieję, że jeszcze wiele razy poprowadzą nas w śpiewie, który uwielbia Boga.

Zdobywcy III miejsca w rozgrywkach WNBA, a pierwszego w NTW – zborowa drużyna koszykarska "Puławska Brothers" - mówili nam o swoich sukcesach i razem dziękowaliśmy Bogu za to, że pozwala nam w różny sposób składać świadectwo, że jesteśmy Jego dziećmi.

Jeszcze "starszej młodzieży", a mianowicie siostrom uczącym w Szkółce Niedzielnej, dziękowaliśmy za ich dodatkową pracę i pomoc w wychowywaniu dzieci, a Bogu za Jego błogosławieństwo i siły, jakie dawał nauczycielkom.

Obecni byli także absolwenci szkół podstawowych, średnich, pomaturalnych i różnych kursów. Wszyscy razem staliśmy, modląc się i dziękując Bogu za Jego łaskę i opiekę, i prosiliśmy o błogosławieństwo na wakacje i każdy dzień naszego życia.Copyright © Słowo i Życie