CZasopismo Słowo i Życie - strona główna
numer 3/2002

Copyright © Słowo i Życie 2002

Pod prąd

„Pod prąd” to hasło niekonwencjonalnych spotkań młodzieży chrześcijańskiej regionu Warmii i Mazur. Pierwsze odbyło się w grudniu 2000 r. w Olsztynie, kolejne regularnie co trzy miesiące.

„Pod prąd. Tylko martwe ryby płyną z prądem” – to myśl przewodnia tych spotkań, będących publiczną deklaracją wiary młodych chrześcijan, dla których prawdziwą wartość i źródło życia stanowi osobista  więź z Jezusem Chrystusem, nie zaś ślepe naśladownictwo destrukcyjnych trendów. To próba pokazania, poprzez osobiste świadectwo, że można żyć inaczej. To sposób pozytywnego wpływu na rówieśników poprzez uświadomienie im wartości życia, jako daru Bożego, który tak łatwo można zniszczyć, zmarnować przez narkotyki, alkoholizm, rozwiązłość seksualną. To również okazja do rozsiewania Bożego Słowa – głoszenia Ewangelii, jedynego skutecznego sposobu na życie w pełni, wyjście z problemu uzależnień, konfliktów rodzinnych, grzechu.

Młodzi chrześcijanie oraz ich przyjaciele i znajomi spotykają się, by mówić o  niebezpieczeństwach, jakie niesie z sobą filozofia dzisiejszego świata, ostrzegać przed zniewoleniem kłamstwem, narkotykami czy niemoralnością; wskazywać na prawdziwą wolność w Jezusie Chrystusie. Świadectwa - poruszające historie o poszukiwaniu prawdy i wolności świadczą niezbicie, że narkotyki czy alkohol to droga donikąd. Osobisty charakter tych relacji, niepodważalne pozytywne zmiany w życiu ich autorów  dowodzą, że prawdziwa wolność jest tylko w Jezusie.

Z każdym kolejnym spotkaniem program staje się coraz bogatszy. Zapraszani są znani wykonawcy muzyki chrześcijańskiej: MateO, NewLifeM, Missio Musica, Słowo Pojednania, Janusz Bigda, Pomoc Duchowa. Spotkanie w Iławie w czerwcu 2001 r. uświetnione było poruszającym musicalem "Przegrany" w wykonaniu wspaniałego zespołu "Pontis Fide" z Warszawy. Całość programu jest przeplatana autentycznymi świadectwami z życia byłych narkomanów, alkoholików oraz dealerów, którzy opowiadają jak Bóg wyrwał ich ze szponów nałogu i przywiódł do pełni wolności w Jezusie. Danie główne - Słowo Boże - serwują  znani i cenieni mówcy ze środowisk ewangelicznych. 

Spotkania te mogą się odbywać dzięki wysiłkowi wielu osób, którym zależy, aby wszyscy mogli dojść do poznania prawdy i wolności, jaką każdemu człowiekowi oferuje Bóg. Organizatorzy związani są z Kościołami: Zielonoświątkowym, Baptystów, Zborów Chrystusowych. Do udziału zapraszani są wszyscy, bez względu na wyznanie i poglądy.
Do tej pory było już sześć spotkań: w Olsztynie (dwukrotnie: w grudniu 2000 oraz w marcu 2001), w Iławie (również dwukrotnie: w czerwcu 2001 i 2002), w Morągu (w październiku 2001) i w Elblągu (w marcu 2002). „Pod prąd” to również tytuł niekonwencjonalnego kwartalnika, wydawanego przez tę grupę zapaleńców.

Najbliższe „Pod prąd” odbędzie się w Ostródzie 5-6 października 2002 roku: w sobotę na dziedzińcu zamku, a w niedzielę w Kościele Zborów Chrystusowych przy ul. I Dywizji WP 5. W programie  koncerty (m.in. Missio Musica, Pomoc Duchowa, Słowo Pojednania), świadectwa, musicale, zwiastowanie Ewangelii (pastor Krzysztof Zaręba).

„Pod Prąd” to świetna okazja, by spotkać wielu młodych ludzi, którzy  kochają Boga i oddali swe życie Jezusowi, a chrześcijaństwo to dla nich coś znacznie więcej niż tylko chodzenie do kościoła. To także możliwość odświeżania starych i zawierania nowych, wspaniałych znajomości, przyjaźni i sympatii. To również szansa, by wzrastać w miłości do Boga, wspólnie wielbić Pana.

Co tu dużo pisać – bądź na najbliższym „Pod prąd” w Ostródzie. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. I pamiętaj: Tylko martwe ryby płyną z prądem.

PIOTR WIŚNIEWSKI
e-mail:oldwood@wp.pl

Copyright © Słowo i Życie 2002
Słowo i Życie nr 3/2002