Słowo i Życie - strona główna
 

SERWY

Już po raz drugi Klub Starej Księgi (Old Book Fan Club) i Chrześcijańska Społeczność w Warszawie zorganizowali obóz dla dzieci w Puszczy Augustowskiej w malowniczych Serwach w dniach 18-30 sierpnia br. 

Dzieci miały możliwość przeżycia radosnych chwil, które długo będą pamiętały. Wszechstronne zajęcia dawały możliwość nauki i zabawy. W czasie �Spotkań z Biblią� dzieci uczyły się podstawowych prawd biblijnych, a także ich praktycznego zastosowania w codziennym życiu. Wspaniałe były wieczorne społeczności, podczas których dzieci wielbiły Boga poprzez śpiew, modlitwę i dramy. 

Na obozie gościliśmy nauczycieli z Banton Language School, którzy w wesoły sposób uczyli dzieci języka angielskiego oraz zapoznawali je z kulturą i zwyczajami Wielkiej Brytanii. 

Były też zajęcia plastyczno-muzyczne, a także gry i zabawy sportowe, które wymagały nie tyle sprawności fizycznej, co dobrego humoru i chęci rywalizacji. 

Można też było rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w klubach ekspertów. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z ratownictwa wodnego, krajoznawstwa, kajakarstwa, obsługi komputera, jak również manualne, plastyczne i muzyczne. 

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, którymi na pewno były wycieczki kajakowe na wyspę kormoranów, a także rejs statkiem po zabytkowym Kanale Augustowskim, zakończony zwiedzaniem miasta. Dużo radości sprawiały ogniska, pokaz sztucznych ogni, wieczór talentów oraz Dzień Indianina. 

Miłym akcentem były spotkania i czas wspólnie spędzony z uczestnikami obozu rowerowego i spływu kajakowego, które równolegle zostały zorganizowane przez Klub Starej Księgi. Młodzież po wielu przeżyciach na Czarnej Hańczy, przeprawach rzeką Blizną i wędrówkach po uroczej Suwalszczyźnie często gościła wśród dzieci, służąc pomocą w śpiewie i modlitwie. To był naprawdę cudowny czas, przybliżający nas do Boga. 

Dzieci były bardzo zadowolone i ze łzami opuszczały Serwy. 

MONIKA WÓJTOWICZ 
  
Słowo i Zycie nr 7-9/1997